Заступник директора інституту – керівник українсько-німецької факультет-програми ННІМЕВ ім. Б. Д. Гаврилишина

Заступник директора інституту – керівник українсько-німецької факультет-програми ННІМЕВ ім. Б. Д. ГаврилишинаРожко Алла Олександрівна

Заступник директора  інституту – керівник українсько-німецької факультет-програми ННІМЕВ ім. Б. Д. Гаврилишина, доцент, кандидат економічних наук.

 

Адреса: вул.Львівська 11,каб.1221

Телефон: (0352) 47-50-75;

Внутрішній телефон: 11112

E-mail: a.rozhko[at]tneu.edu.ua;

Сайт факультету: http://unef.tneu.edu.ua.

Про факультет-програму

Про факультет програму: Про факультет-програму

Українсько-німецька факультет-програма (колишній Україно-німецький економічний факультет, УНЕФ) поєднує переваги німецької та української систем підготовки фахівців з економіки з урахуванням європейської специфіки.

Головною місією факультет-програми є підготовка висококваліфікованих фахівців з міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин відповідно до європейських стандартів, що матимуть значні конкурентні переваги на ринку праці.

Партнерами факультет-програми є: економічний факультет Дрезденського технічного університету, Дортмундський університет прикладних наук, Німецька служба академічних обмінів (DAAD), Посольство Федеративної республіки Німеччина в Україні.

Сайт факультет-програми: unef.tneu.edu.ua

Відео про УНФП (колишній УНЕФ):

https://www.youtube.com/watch?v=XdHfSpb_JGI

Факультет-програма готує фахівців за напрямами підготовки:

 • міжнародна економіка (фахове спрямування: міжнародні фінанси);
 • міжнародні економічні відносини.

Навчання на факультет-програмі дає можливість отримати такі документи про освіту:

 • дипломи бакалавра та магістра ТНЕУ;
 • додаток до диплому ТНЕУ про здачу екзаменів з фахових дисциплін німецькою мовою;
 • сертифікат Технічного університету м. Дрезден про здачу екзаменів з фахових дисциплін і про проходження практики на німецьких фірмах;
 • диплом бакалавра і магістра Технічного університету м. Дрезден.

 

Українсько-німецька факультет-програма пропонує:

 

 • навчання за державним замовленням або на контрактній основі;
 • інтенсивне вивчення німецької й англійської мов з початкового рівня та викладання окремих дисциплін професійної підготовки іноземними мовами;
 • поглиблення знань іноземної мови у літній мовній школі при Технічному університеті м. Дрезден (Німеччина);
 • високий рівень підготовки елітних кадрів з міжнародної економіки за професійним спрямуванням «Міжнародні фінанси». Навчання на факультет-програмі здійснюється за вдосконаленими навчальними планами із врахуванням досвіду університетів-партнерів, поєднуючи переваги європейської та української систем підготовки фахівців;
 • новий напрям «Міжнародні економічні відносини» із підготовки фахівців для роботи в державних установах, міжнародних організаціях, дипломатичних представництвах (в якості аналітиків, аташе, віце-консулів, дипломатичних агентів чи кур’єрів);
 • навчання без кордонів (наші студенти мають можливість навчатися і проходити зарубіжне стажування в університетах Німеччини, Австрії та Швейцарії;
 • викладання на факультет-програмі частково проводиться професорсько-викладацьким колективом Технічного університету м. Дрезден);
 • міжнародне співробітництво (партнерами факультет-програми є: економічний факультет Дрезденського технічного університету; Німецька служба академічних обмінів (DAAD); Посольство Німеччини в Україні);
 • професійне зростання (студенти факультет-програми проходять практику і стажування на провідних підприємствах України та зарубіжних країн).

 

Ректор ТНЕУ проф. др. А.І. Крисоватий та екс-керівник УНФП др. Ю.І. Гайда із першокурсниками факультету 1 вересня 2013 р.

Про факультет-програму

 

Історія Українсько-німецької факультет-програми розпочалася в 2000 році з підписання угоди про співпрацю між Тернопільською академією народного господарства (нині Тернопільський економічний національний університет) та Дрезденським технічним університетом (ФРН).

 


Успішний розвиток такої співпраці дозволив розпочати в 2003 році реалізацію спільної інтегрованої навчальної програми з підготовки бакалаврів і магістрів. На той час ТАНГ була першим вищим навчальним закладом в Україні, що  надавала своїм студентам можливість отримати два дипломи державного зразка України та Німеччини.

 

Про факультет-програму Урочисте відкриття Україно-німецького економічного факультету
(справа наліво: ректор ТНЕУ С. І. Юрій, Надзвичайний та Повноважний Посол ФРН в Україні Райнгард Шеферс, Голова Тернопільської ОДА Ю. Чижмар)

 

З 2003 р. співробітництво з Дрезденським технічним університетом розвивається за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD). DAAD запезпечує стипендіальну підтримку наших студентів під час їх навчання в Дрезденському технічному університеті, фінансує стажування викладачів ТНЕУ у Німеччині та закупівлю німецькомовної літератури для читального залу факультет-програми.


Щорічно студенти УНФП мають можливість навчатися на літніх мовних курсах в Дрездені.

 

Про факультет-програму Студенти під час літніх мовних курсів в Дрезденському технічному університеті

На факультет-програмі склалася добра традиція приймати високоповажних гостей із Дрезденського технічного університету, Дортмундського університету прикладних наук та інших німецьких вищих навчальних закладів.

 

 


УНФП мала за честь вітати у своїх стінах послів Федеративної Республіки Німеччини др. Дітмара Штюдеманна (2003), Райнгарда Шеферса (2008), Ганса-Юргена Гаймзьота (2009).

 

 

Про факультет-програму Ректор ТНЕУ С. І. Юрій вітає у ТНЕУ Надзвичайного та Повноважного Посла ФРН в Україні Дітмара Штюдеманна

Про факультет-програму ТНЕУ гостинно зустрічає Надзвичайного та Повноважного Посла ФРН в Україні Райнгарда Шеферса

Про факультет-програму Студенти УНЕФ (нині УНФП) під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом ФРН в Україні Гансом-Юргеном Гаймзьотом

   Успішний розвиток факультет-програми став можливим завдяки постійній увазі та підтримці зі сторони ректора ТНЕУ, проф. С. І. Юрія.

Про факультет-програму Ректор ТНЕУ проф. С. І. Юрій на зустрічі із викладачами і студентами УНЕФ

   З початку становлення УНЕФ і до цього часу у діяльності факультет-програми бере активну участь колишній декан економічного факультету ДТУ проф. Вольфганг Ур.

Про факультет-програму Проф. В.Ур проводить заняття зі студентами 3-го курсу УНЕФ (тепер УНФП) з дисципліни «Електронний бізнес»

   Керівником інтегрованої німецькомовної програми з міжнародної економіки, яка реалізується на Україно-німецькому економічному факультеті, в 2003-2005 рр. був проф. Ганс Вісмет, проректор ДТУ з наукової роботи. З української сторони керівником програми і факультету в той час була доцент, к.е.н. Л. В. Фарина

   В 2006 р. керівниками Україно-німецької програми двох дипломів були призначені: з німецької сторони - проф. Удо Броль, з української – лектор DAAD, к.е.н., доцент Вільфрід Трілленберг.

 

   Керівниками мовної підготовки студентів УНЕФ( тепер УНФП) в різні роки були завідувачі кафедри німецької мови: А. В. Лис, Л. Р. Вовк, Л. І. Маєвська, А. Г.  Цяпа.
В 2010 р. деканом УНЕФ був обраний к.с.-г.н., доцент Ю. І. Гайда.

 

   Активну участь у програмі підготовки фахівців на УНФП беруть професори і доценти економічного факультету ДТУ, які щорічно в ТНЕУ проводять лекційно-екзаменаційні сесії, зокрема проф. В. Ур, проф. Г. Візмет, проф. У. Броль, др. М. Льозе, др. Д. Орлямюндер, доценти Я. Андре, А.Фьорстер, Ш. Рудольф, Ш. Фрайганг та інші.

 

Про факультет-програму Проф. У.Броль та доцент Ш. Рудольф готуються до лекцій з курсів
«Міжнародні економічні відносини» та «Макроекономіка»


Стажування і практика

    Практика (стажування) є важливою складовою частиною навчального процесу на факультет-програми і передумовою формування у студентів навичок і умінь самостійної практичної діяльності відповідно до напрямку своєї майбутньої професії. Студенти УНФП мають можливість проходити практику на вітчизняних підприємствах, філіях іноземних компаній, а також фірмах і організаціях у зарубіжних країнах.


Студентське дозвілля

    На факультет-програмі навчання гармонійно поєднується із творчою самореалізацією, подорожами та відпочинком студентів.

    Творчі концерти і святкування, змістовні екскурсії та пізнавальні подорожі – все це дозволяє реалізуватися студентам в творчому амплуа. Доброю традицією стало проведення посвяти першокурсників, що кожного року організовується в певному стилі за креативним сюжетом і обов’язково з сюрпризом для «першачків». Святкування Різдвяного надвечір’я також залишає неповторні враження.