У 1992 році створено кафедру англійської мови для зовнішньоекономічної діяльності

 Традиції вивчення англійської мови у нашому університеті беруть свій початок з 1966 року, коли в новоствореному Тернопільському відділенні Київського інституту народного господарства утворено секцію іноземних мов.



У 1971 році створено архів ЗУНУ

Діяльність будь-якої установи, у тому числі і закладів вищої освіти, залишає свій слід не тільки у долях людей, але й у тисячах і тисячах різноманітних документів. Тому незаміннним структурним підрозділом стає архів.


 

 



У 1971 році створено перші факультети ЗУНУ

 У січні 1971 року на базі Тернопільського факультету Київського інституту народного господарства ім. Д. С. Коротченка створено самостійний заклад вищої освіти - Тернопільський фінансово-економічного інститут (ТФЕІ).



ВННІЕ ЗУНУ – колиска талановитої молоді Вінниччини!

 Вінницький навчально-науковий інститут економіки Західноукраїнського національного університету святкує свій День народження.

 



ННІМВ ім. Б. Д. Гаврилишина ЗУНУ – 35 років

Навчально-науковий інститут міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина є одним із наймолодших у сузірʼї факультетів та інститутів Західноукраїнського національного університету.



Газеті ЗУНУ «Університетська думка» - 29 років!

 Важливе значення у репрезентації подій, які відбуваються у Західноукраїнському національному університеті мають засоби масової інформації. І хоча ХХІ століття у першу чергу асоціюється з цифровими технологіями не втратили своєї актуальності перевірені часом паперові засоби інформації, зокрема газети. У 1994 році наш університет отримав власний друкований орган – газету «Академія» (з 2006 року - «Університетська думка»).




12 вересня 1966 року розпочала свою роботу бібліотека нашого університету

 Наукова бібліотека ім. Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету – важливий структурний підрозділ закладу вищої освіти, який сприяє навчальній, дослідницькій та культурно-освітній діяльності викладачів і студентів. Тож вона посідає особливе місце серед структурних підрозділів нашого університету і є його ровесницею. Сьогодні ми поговоримо про основні етапи її встановлення і сьогодення.


 



28 серпня 1967 року Тернопільське відділення КІНГ реорганізовано у Тернопільський факультет Київського інституту народного господарства

 Сучасникам, які бачать Західноукраїнський національний університет таким, яким він є зараз: потужним зво європейського зразка, важко уявити, що це все розпочиналося із невеликого приміщення та маленького колективу викладачів і студентів. Тому ще більшу повагу і захоплення викликає праця, яку вклали його творці на зорі становлення нашого університету. Власне про один з перших періодів існування ЗУНУ ми поговоримо сьогодні.


 



55 років тому в освітньому просторі з’явився Західноукраїнський національний університет

 30 червня 1966 року видано наказ Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР № 418, згідно з яким на виконання постанови ЦК Компартії України та Ради Міністрів УРСР у Тернополі було відкрито відділення фінансово-економічного факультету Київського інституту народного господарства ім. Д. С. Коротченка.




Пам’яті Володимира Вихруща

 Невблаганна смерть забрала з життя нашого колегу, доброго порадника, мудрого наставника, доктора економічних наук, професора, найпершого декана вузу, завідувача кафедри економіки підприємств і корпорацій, члена спілки Письменників України з 1975 р., великого патріота Володимира Павловича Вихруща



Науково-дослідній частині ЗУНУ – 50 років!

    Розвиток наукової та науково-технічної діяльності Західноукраїнського національного університету зорієнтований на фундаменталізацію та універсалізацію вищої освіти, формування і діяльність наукових шкіл, виконання наукових досліджень та прикладних наукових розробок, підготовку науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації, підтримку молодої науки.



Сторінками історії класичного університету Тернополя

13 квітня 2021 року Петру Даниловичу Гуменюку, ректору Тернопільського фінансово-економічного інституту (1975-1983рр.) виповнилося б 98 років від Дня народження.



12 квітня 1984 року Тернопільський фінансово-економічний інститут очолив Олександр Устенко

  Вже чимало написано про роль особистості у історії, коли та чи інша людина опиняється у потрібному місці у потрібний час і здійснюю речі, які до того здавалися неможливими.



Видано наказ про створення музею історії ЗУНУ

 Музеї були і залишаються найкращими популяризаторами минулого для наступних поколінь. Саме тому вагоме місце у виховному процесі Західноукраїнського національного університету належить музею історії, який своїми речовими і документальними матеріалами висвітлює минуле та основні етапи становлення закладу вищої освіти, відомого не тільки в Україні, а й далеко за її межами.



Сергію Іллічу Юрію сьогодні виповнився б 71 рік…

 Вже понад півстоліття нараховує літопис Західноукраїнського національного університету. Усі ці роки історію нашого закладу вищої освіти творять перш за все люди: його працівники, викладачі, студенти, випускники. Провідне місце у плеяді непересічних особистостей займає Сергій Ілліч Юрій...



29 січня Україна вшановує пам'ять Героїв Крут

 Національно-визвольна боротьба українського народу 1917-1921 років увібрала в себе велику кількість героїчних і водночас трагічних сторінок. Особливо часто акцентують увагу на крутянських подіях.

Ми повинні пам’ятати про те, що трапилося понад сто років тому біля невеликої залізничної станції Крути, а головне – чому.



ЗУНУ в об’єктиві майстра: завідувач фотолабораторії університету Михайло Бенч

 Беззаперечним є той факт, що історію творять люди. Цілком співставний він і з розвитком нашого університету. Адже кожен, хто в той чи інший період був дотичний до нього, стає елементом величезної багатогранної мозаїки. Хтось ненадовго, а хтось на триваліший час.



У 1971 році створено архів ЗУНУ

 Історія архіву розпочинається із 8 січня 1971 р., коли при канцелярії інституту почав функціонувати цей структурний підрозділ. Його приміщення знаходилось у корпусі № 2.



У 1971 році створено перші факультети ЗУНУ

 У січні 1971 року на базі Тернопільського факультету Київського інституту народного господарства ім. Д. С. Коротченка створено самостійний заклад вищої освіти - Тернопільський фінансово-економічного інститут. З огляду на це зазнала змін і структура зво. До більшості підрозділів, які сформувались в цей період, ми зараз можемо додати «перший», «вперше». Насамперед це стосується факультетів.



50 років тому Західноукраїнський національний університет став самостійним навчальним закладом вищої освіти

 Створений у 1966 році навчальний заклад за неповних п’ять років пройшов шлях від невеликого відділення столичного інституту до самостійний закладу вищої освіти, який продовжував стрімко розвиватися.



У 1988 році в ЗУНУ створено факультет зовнішньоекономічної діяльності

 Лібералізація, яка охопила СРСР у другій половині 80-х років, торкнулася і сфери міждержавних відносин, у тому числі і економічних. Тож як ніколи актуальною постала проблема підготовки відповідних кадрів, які б змогли забезпечити ці процеси.



Тридцять років тому в класичному університеті Тернополя запроваджено викладання історії України

 Наприкінці 1980-х – на початку 1990-х рр. в СРСР відбувалися кардинальні зміни. Завдяки політиці «перебудови», «гласності» люди долали стереотипи й догми, які формувалися десятиліттями, отримали право на об’єктивну інформацію, могли вільно висловлювати власні думки. Критично мислячі викладачі та студенти, усвідомлюючи абсурдність і приреченість тоталітарної системи, щораз частіше звертала погляди до національних глибин: історії, культури, мови, ставали активними поборниками національно-державного відродження України, демократизації інституту, дерусифікації всіх сфер його життя.



Півстоліття тому видано Указ міністра вищої і середньої освіти УРСР про організацію Тернопільського фінансово-економічного інституту

 Західноукраїнський національний університет пройшов чималий шлях розвитку і становлення. Знаковим для нашого закладу став початок 70-х років, коли міністр вищої і середньої спеціальної освіти УРСР видав наказ № 848 від 11 грудня 1970 р. про організацію з 1 січня 1971 р. на базі факультету Київського інституту народного господарства ім. Д. С. Коротченка Тернопільського фінансово-економічного інституту (ТФЕІ). Виконувачем обов’язків ректора, а згодом ректором ТФЕІ було призначено Леоніда Каніщенка.



«Постаті, які творять історію класичного університету Тернополя». Олександр Тимчук.

 Історія Західноукраїнського національного університету тісно переплетена з життєвими дорогами особистостей – науковців, працівників, студентів, випускників, які формували його поступ, працювали над становленням і позитивним іміджем. Ці люди вписані у літопис закладу вищої освіти, адже і самі є його частинкою.



«Постаті, які творять історію класичного університету Тернополя». Іменна стипендія Галини Петрушевської.

 Одним із показників успішності закладу вищої освіти є здобутки його випускників. Західноукраїнський національний університет за більш ніж півстолітню історію виховав майже 220 тисяч професіоналів різноманітних спеціальностей.



30 березня 2005 року ми стали Університетом

 30 березня 2005 р. Кабінет Міністрів України задовольнив клопотання вченої ради нашого навчального закладу, облдержадміністрації та Міністерства освіти і науки України, створивши на базі Тернопільської академії народного господарства Тернопільський державний економічний університет.



Володимиру Вихрущу сьогодні виповнилося б 85…

 Сьогодні виповнилося б 85 років доктору економічних наук, професору, одному з перших деканів нашого закладу вищої освіти Володимиру Павловичу Вихрущу. Університетська родина ТНЕУ з вдячністю і шаною згадує цю непересічну особистість, яка прожила цікаве, багатогранне життя на благо людей та рідного краю.



Україна відзначає 101 річницю бою під Крутами

Боротьба українського народу за власну незалежність у 1917-1921 років увібрала в себе велику кількість героїчних і водночас трагічних сторінок. Особливо часто акцентують увагу на крутянських подіях.



Пам'яті Володимира Вихруща

23 червня 1999 року відійшов у вічність Володимир Павлович Вихрущ, знакова постать не лише для Тернопільського національного економічного університету, а й нашого краю. Людина, яка прожила цікаве, багатогранне життя.


День Героїв України

День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.